3 אסטרטגיות לבחירת שם דומיין מנצח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אנשים רבים מאמינים שהדבר הראשון שצריך לעשות כאשר בוחרים שם לעסק הוא לבדוק האם שם הדומיין המדויק פנוי. אם השם המדויק אינו פנוי (ואין להם אלפי דולרים לקנות שם תפוס) הם יוותרו לגמרי עם השם הנבחר.

אינספור שמות מצוינים הושמדו כך, וגרוע מזה, אינספור שמות נוראיים הם תוצאה של שם דומיין פנוי.

איך יודעים אם שם הוא טוב או לא? קראו כאן.

3 אסטרטגיות לבחירת שם דומיין

לפניכם 3 אסטרטגיות פשוטות שיעזרו לך לבחור שם דומיין שאנשים יוכלו לאיית, לבטא, להבין ולזכור:

 

1#: להוסיף מילה או שתיים

BLISS הוא מותג ידוע של טיפוח וספא, אך החברה לא הצליחה להשיג את bliss.com.
מה עשו? הלכו על blissworld.com  –  בחירה מצוינת.

אם שם הדומיין המדויק שלך תפוס, הוספת מילה נוספת לשם הדומיין היא אסטרטגיה מצוינת.
הוספת מילה או שתיים לשם החברה זוהי דרך לגיטימית ומקובלת להשיג שם דומיין פנוי ולעזור ללקוחות שלך למצוא אותך במנועי החיפוש.

תאר לעצמך שמצאת שם מצוין לחברת הנרות שלך: fireworks . אבל אז, אתה מגלה ששם הדומיין fireworks.com תפוס על ידי חברת זיקוקין.
למען השם, אל תוותר על השם! אם מישהו מנסה לחפש אותך ויגיע בטעות ל fireworks.com הוא לא יוותר. לוקח בדיוק שניה לחזור לגוגל, להקליד את השם שלך ולמצוא את האתר שלך.

כדי שאנשים ימצאו אותך בגוגל, וודא שהאתר שלך עשיר בתוכן איכותי, ושיש לך קידום אורגני מקצועי (SEO) או קידום ממומן (SEM) – בשביל זה אנחנו כאן…

לקוחות שרוצים לקנות ממך כבר יודעים את השם שלך. אולי הם קראו כתבה על הנרות שלך במגזין, ראו אותם אצל חברים או ראו אותם בחנות. במקרה כזה, שם דומיין מצוין יכול להיות: fireworkcandles.com. לא רק שהוספת מילה תיאורית לשם הדומיין תעזור ללקוחות שלך להבין מה אתה מוכר, היא תעזור גם למנועי החיפוש למצוא אותך.

ומה אם fireworkcandles.com תפוס על ידי מישהו שרוצה עליו 5000$? אלא אם יש לך כסף לשרוף, אל תעשה את זה! פשוט נסה מילים נוספות כמו FireworksShop.com, FireworksStore.com, או BuyFireworks.com.

שמות הדומיין הללו לא נשמעים כמו שם של חברה ואף אחד לא יחשוב ששם החברה שלך הוא buy fireworks. אבל הם כן ידעו איך למצוא אותך אונליין.

כדי להפוך את שם הדומיין לקריאה לפעולה, אפשר להוסיף פועל בתחילת השם ( EnjoyCoke.com, GetDropbox.com, GoIncase.com ).

הנה כמה פעלים ומילים קצרות שאפשר להשתמש בהן כדי למצוא שם דומיין פנוי:

 ____Co

 ____Global

____Group

____Inc

____Online

___Store

____Tech

My____

The____

Try____

Shop____

WeAre____

Your____

____App

Buy____

Drink____

Drive____

Eat____

Enjoy____

Get____

Go____

2#: להשתמש בביטויים יצירתיים

שימוש בביטויים יצירתיים בשם הדומיין יכול לתרום למותג שלך, לעזור ל SEO ולגרום לאנשים לחייך.

כמו בדוגמא של חנות הנרות, קל למצוא שם דומיין פנוי על ידי הוספת מילה או שתיים. ובעוד זה לגמרי מקובל, טכניקה יצירתית יותר היא הוספת ביטוי קליט במקום.

במקרה של fireworks candles, אפשר ללכת על שמות עם ניצוץ רומנטי כמו:
FireworksInTheBadroom.com
ISmallFireworks.com
LightMyFireworks.com

אף אחד לא יחשוב שזה שם החברה שלך. שמות הדומיינים הללו יגרמו לאנשים לחייך, יתרמו לחיזוק המותג ויהפכו את ה URL שלך לקליט וזכיר.

דוגמא לשם דומיין בלתי נשכח הוא זה של חברת Peanut Butter & Co:

www.ILovePeanutButter.com

ל Peanut Butter & Co יש שם דומיין נוסף עם שם החברה שמפנה לאתר, אבל איזה מהם יותר יותק קל וכיפי להגיד כשהם אומרים לאנשים את כתובת האתר או כתובת המייל שלהם? איזה מהם יותר מסקרן וגורם לאנשים להתחיל איתם שיחה? איזה נראה יותר טוב על כרטיס הביקור? איזה קל יותר לאנשים לזכור? ואיזה גורם לאנשים לחייך?

3#: להשתמש ב .net או .biz:

הסיומות .com ו .co.il הן הכי מבוקשות, אך לא כדאי לשלול אוטומטית סיומות כמו .net או .biz
כמו שבתחילת עידן הטלפונים הסלולריים קידומות כמו 057 נראו מוזרות והתרגלנו, אף אחד לא יחשוב שהעסק שלך לא אמין או לא רציני אם תשתמש בסיומת biz או net.

לכן, אם הדומיין שרצית תפוס ב .co.il או .com נסה לחפש אותו עם סיומת אחרת.

בונוס: 5 הסודות של בחירת שם דומיין:

  1. לא כל השמות תפוסים!
  2. לתת הצעה נגדית – אם השם שלך תפוס, אפשר להתמקח על המחיר וברוב המקרים עם קצת סבלנות להוריד את המחיר באלפי או מאות דולרים.
  3. לקנות את הטעות באיות – אם יש בשם שלך מילה שאנשים מאייתים לא נכון, קנה גם את הדומיין עם הטעות באיות. הפניה פשוטה של הדומיין עם הטעות לאתר שלך תעזור לאנשים למצוא אותו גם אם הקלידו לא נכון. והם אפילו לא ישימו לב.
  4. URL לא צריכים מילות מפתח – גוגל כבר לא נותן עדיפות לכתובות דומיין עם מילות מפתח. עדיף להשקיע ב SEO טוב, תוכן עשיר ורלוונטי באתר ומילות מפתח נכונות. ככה תגיעו למיקום גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל.
  5. שמות ארוכים זה בסדר – האמונה הרווחת היא ששמות דומיין קצרים עדיפים על ארוכים כי קל יותר לזכור אותם. זה לא תמיד נכון. לפי המגזין פורבס, ל com יש מכירות בסביבות ה 1.1$ דולר בחודש. והאם תוכל לזכור את הדומיין הזה של חברת ריהוט אונליין?PrevioslyOwnedByGayMen.com

ואם עוד יש לך שאלות, נשמח לדבר ולעזור לך להבין ולהחליט.

אולי יעניין אותך גם..

כתבות דיגיטל

נוירומרקטינג

מבוסס על הרצאתם המצוינת של  פרופסור יורם יובל ויובל הולנדר. אנחנו מופעלי רגש. כמעט כל מה שקורה לנו בחיים קשור לרגשות ונובע מרגשות. יש 7

קרא עוד »